Milica Novković

Roditelji traže put i način  da vaspitaju dobre i  poštene potomke. Mi nastavnici u školama smo svedoci da pored dobrih želja i čak i truda posvećenih roditelja mnogima to ne polazi za rukom. A mi nastavnici dobijamo nemirnu, neposlušnu decu koja ne vole školu i učenje i sa kojima i pored truda i pregalaštva nastavnika, ne dobijamo rezultate srazmerne uloženom trudu.

Milica Novković autor porodičnog bukvara, knjige priručnika nudi nam objašnjenje  zašto  mi kao roditelji  ne uspevamo  da prenesemo naš vrednosni sistem našoj deci. I što je važnije svakom ko želi da to vidi, daje rešenje, a ono je u ukidanju kazne i nagrade u vaspitanju. www.porodicnibukvar.info/rs/

Milica Novković bila je gost  u našoj školi 16. Oktobra 2015. God. Održala  je predavanje “Kako do dobrog đaka bez kazne I nagrade”za odeljenja 1.5 I 4.5 tj za  buduće medicinske sestre vaspitače I svakom odeljenju poklonila je svoju knjigu Porodični bukvar” sa posvetom.