Obaveštenje u vezi predstojećih praznika

Poštovani,

Kada budete pisali nedeljne planove imajte na umu da  od 10. do 13. i od 17. do 20. aprila je raspust bez nastave. Ne treba nikoga da zbunjuje da dopis Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje spominje emitovanje obrazovnih programa sa uskršnjim običajima umesto TV časova. Ako želite da gledate TV tih dana, gledajte. Ali između 10-13. i 17-20. aprila i nastavnici i đeca su na raspustu. Svi su sa porodicom i niko ne rade ništa u vezi sa učenjem na daljinu. NIŠTA.  Odmarajte se. Skupljajte snagu. Nema ni upisivanja časova u dnevnik!
Tokom tih dana treba da stanimo na momenat i prisetimo se koliko toga smo učinili u poslednjih mesec dana.. Treba da napunimo baterije. Od 21. aprila vraćamo se na posao i počinjemo sa punom energijom  da savladamo nove izazove.
( 14., 15. i 16. april su redovni nastavni dani. )

Ne znamo koliko će ovo trajati. Zbog toga, dobro iskoristite tih 4+4 dana.

#dvauskrsa#obaveznoodmaranje#ostanikodkuce#cuvajtese

Sve najbolje. Agneš

Tisztelt intézményvezetők, pedagógusok, kollégák,

Ha írják a heti tervet, ne feledjék, hogy április 10-13 és 17-20. tanítás nélküli szünet. Senkit se zavarjon meg az, hogy a Tartományi oktatási titkárság értesítése a TV-órák helyett húsvéti szokásokkal kapcsolatos oktatási műsorok sugárzását említi. Aki azokon a napokon is tévézni akar, tévézzen. DE a tanárok és a diákok is 10-13. között és 17-20. között PIHENNEK, a családjukkal vannak, és semmi, távoktatáshoz köthetőt nem csinálnak. Nem pótolnak, nem készülnek előre. Pihennek. Nem írnak be órákat a naplóba!
A jövő hét kedd-szerda-csütörtök rendes távoktatásos nap, akkor dolgozik rendesen mindenki. Aztán négy napig ismét nem csinál semmit. Semmit. Csak pihen. És erőt merít. És elmereng azon, milyen nagy dolgot művelt az elmúlt egy hónapban. Hogy aztán április 21-től feltöltődve, kipihenten tudjuk tovább gyűrni a mindennapokat.

Nem tudhatjuk, meddig fog ez még tartani. Ezért használjuk ki jól ezt a 4+4 napot.

#húsvétbóliskettővan#kötelezőpihés#pihenjotthon#maradjotthon#húsvétkorsemászkálj#tilosabandázás#vigyázzatokmagatokra
Vicsek Annamária szavai

Üdvözlettel,  Ágnes

Агнеш Халаши, просветни саветник