Prvi Angel dreams expo

20.10.2018. godine je bio održan prvi Agel dreams expo za trudnice, mame i bebe u organizaciji Civilnog udruženja majke i žene Anahitas.

Srednja medicinska škola je učestvovala na ovom expou kao partner.  Učenici iz odeljenja 3.6 (Gebleš Dorina, Damjan Evelin, Prćić Georgina, Farago Valentina, Suich Eleonora i Čisar Štefania) i učenica iz 2.5 odeljenja (Zemunović Laura) su na štandu naše škole vršili preventivno zdravstveno vaspitni rad sa trudnicama i mladim ženama, kao i merenje arterijskog krvnog pritiska, šećera u krvi i telesne mase, uz pomoć nastavnika Teodore Telek, koja je držala i savetodavne konsultacijie sa trudnicama. Đaci su dali svoje učešće i u humanitarnom radu tokom celog sajma. Tokom celog dana publika Expoa je mogla da čuje razna predavanja vezana za trudnoću, porođaj, negu i vaspitanje dece. Predavanja su pored lekara i stručnik konsultanta držali i naši sradnici dr. Elvira Sabo, Alisa Jovanić Žaki i Teodora Telek.

Bilo nam je zadovoljstvo učestvovati na ovom događaju i planiramo da saradnju nastavimo i iduće godine.