Sajam obrazovanja

Otvoren šesti Sajam obrazovanja

U sredu, 20. aprila Tehnička škola „Ivan Sarić“ je po tradiciji bila domaćin šestog po redu Sajma obrazovanja

Tokom dva dana na Sajmu će se predstaviti 12 srednjih škola i 7 fakulteta i strukovnih škola, sa ciljem da se učenici upoznaju sa obrazovnim profilima i zanimanjima, planiranim za predstojeću 2016/2017. školsku godinu. Ova manifestacija pruža mogućnost budućim srednjoškolcima i studentima da donesu odluku o svom životnom pozivu. Sajam će posetiti učenici osmih razreda svih osnovnih škola sa teritorije opštine Subotica, a za učenike završnih razreda srednje škole organizovana su predavanja fakulteta i strukovnih škola.

Nastavnici i učenici naše škole i ove godine su predstavili osmacima, budućim srednjoškolcima, planirane obrazovne profile, za školsku 2016/17. godinu :

NA SRPSKOM NASTAVNOM JEZIKU :

• Medicinska sestra – tehničar      60 učenika
  • Stomatološka sestra – tehničar  30 učenika

NA MAĐARSKOM NASTAVNOM JEZIKU :

• Medicinska sestra – tehničar      30 učenika
  • Medicinska sestra – vaspitač       30 učenika