Atraktivna dodatna nastava tokom zimskog raspusta MaToKa

Obuka iz masaže čiji sadržaji se ne nalaze u standardnom kurikulumu, već kao oblik dodatne nastave, privukao je učenike iz 3.01 i 3.03 odeljenja. Ova mešovita grupa je 8. januara prošla obuku iz masaže sa toplim lava kamenjem

Masaža sa toplim kamenjem je upravo ono što i sam naziv govori: masaža sa toplim kamenjem , stari ritual kao osnova relakasacije i  oduška  u ova moderna vremena.

MaToKa se radi pomoću glatkog bazaltnog kamenja, čija je površina postala glatka tokom vekovnog izlaganja dejstvu vode i peska.

Kamenje je bogato sadržajem gvožđa i magnezijuma omogućavajući mu da zadrži, a potom da lagano otpušta toplotu.

Tokom sesije kamenje se postavlja na telo kako bi ispoljilo svoje terapeutsko svojstvo. Dodatno se  radi i masaža sa toplim kamenjem, toplim uljem i rukama što dodatno doprinosi opuštanju tela.

Kroz višesatnu obuku, učenici su imali priliku da nešto novo nauče, da uživaju u blagodetima ove vrste masaže i da se druže u školi tokom zimskog raspusta, stičući nova iskustva.

Obuku je održala Gordana Bašić, nastavnca stručnih predmeta na smeru fizioterapeutski tehničar.

Experientia docet.