Svi bi hteli u „bele mantile“

Zbog velikih mogućnosti koje pruža, kako na tržištu rada, tako i za nastavak školovanja, obrazovni profil medicinska sestra – tehničar, jedan je od najpopularnijih u Srednjoj medicinskoj školi u Subotici. Zbog ogromnog interesovanja đaka, u ovoj školi planiraju da upišu čak dva odeljenja na srpskom nastavnom jeziku u sledećoj godini. Ovi đaci školuju se za jedan od najhumanijih, ali kažu, i jedan od najlepših poslova. Da će njihov životni poziv biti nesebična pomoć bolesnima, svi su oni znali još od malena. Danas, kada ponosno nose bele mantile i vredno uče, ističu da je Medicinska škola bila pravi izbor. Za godinu i po dana, dodaju, naučili su mnogo – u prvom razredu kako da razgovaraju sa pacijentima i kako da ih neguju, dok su u drugom razredu počeli sa zahtevnijim zahvatima, kako bi bili spremni za bolničku praksu koja ih uskoro očekuje. U trećem i četvrtom razredu ove učenike očekuje ozbiljniji rad i više praktične nastave, kaže profesorka zdravstvene nege i njihov razredni starešina, Gordana Žužić. Trud i požrtvovanost će se, dodaje profesorka, isplatiti, jer će đaci izaći iz škole sa kvalitetnim znanjem, potpuno spremni da zakorače u svet medicinskih tehničara. Da je smer medicinska sestra – tehničar jedan od najpopularnijih, svedoči i veliko interesovanja đaka za ovim profilom u posednjih nekoliko godina, navodi direktorka Medicinske škole. Upravo je nastavak školovnja, ono što je đacima koje smo posetili na umu – svi do jednog kažu, želja im je Medicinski fakultet.